Componența consiliului local al comunei Alexandru cel Bun



1. APETREI CARMEN-GIANINA

2. AURSULESEI GHEORGHE

3. BARCAN LUMINIŢA

4. CĂLIN CONSTANTIN

5. CERNAT CEZAR

6. CICHI CRISTIAN

7. GAVRILESCU IULIAN-CĂTĂLIN

8. LAZAROV VALERIU

9. ȚIGĂNESCU MIHAI-DOREL consilier local membru- PNL început de mandat la data 18.05.2023

10. MITOCARU GHEORGHE

11. OUATU NECULAI

12. POMPAŞ GEORGIANA-MIHAELA

13. POSTOLACHE DANIEL-ION

14. RĂCIANU DANIEL

15. HULPOI NECULAI - consilier local PSD început de mandat la data 28.02.2022

LUPU SORIN-DĂNUŢ- încetare mandat la data de 20.04.2023

SURDU GEORGE-ANDREI- încetare mandat prin demisie la data de 04.01.2022


Delegați sătești pentru satele care nu au reprezentare în Consiliul local al comunei Alexandru cele Bun:

1. JIPA CRISTIAN - sat Scăricica (28.05.2021-28.02.2022)

2. ROTARIU VAILE-MICȘUNEL -sat Bisericani (18.06.2021- septembrie 2024 )



1. APETREI CARMEN-GIANINA

2. AURSULESEI GHEORGHE

3. BARCAN LUMINIŢA

4. CĂLIN CONSTANTIN

5. CERNAT CEZAR

6. CICHI CRISTIAN

7. GAVRILESCU IULIAN-CĂTĂLIN

8. LAZAROV VALERIU

9. LUPU SORIN-DĂNUŢ

10. MITOCARU GHEORGHE

11. OUATU NECULAI

12. POMPAŞ GEORGIANA-MIHAELA

13. POSTOLACHE DANIEL-ION

14. RĂCIANU DANIEL

15. SURDU GEORGE-ANDREI

Delegați sătești pentru satele care nu au reprezentare în Consiliul local al comunei Alexandru cele Bun:

1. JIPA CRISTIAN - sat Scăricica (28.05.2021-28.02.2022)

2. ROTARIU VAILE-MICȘUNEL -sat Bisericani (18.06.2021- septembrie 2024 )



1. APETREI CARMEN-GIANINA

2. AURSULESEI GHEORGHE

3. BARCAN LUMINIŢA

4. BURDULEA VASILICĂ-MUGUREL

5. COJOC IOAN-DOREL

6. CRUȘITU CORNELIA

7. GHEORGHIU MARIA

8. GHERASIM CONSTANTIN-SEBASTIAN

9. JITIANU MARIANA

10. LAZAROV VALERIU

11. LUPU SORIN-DĂNUȚ

12. OUATU NECULAI

13. ROȘU PANTELIMON

14. RUGINĂ GELU-MARIUS

15. SCURTU ELENA



1. APETREI CARMEN-GIANINA

2. AURSULESEI GHEORGHE

3. BARCAN LUMINIŢA

4. BURDULEA VASILICĂ-MUGUREL

5. COJOC IOAN-DOREL

6. CRUȘITU CORNELIA

7. GHEORGHIU MARIA

8. GHERASIM CONSTANTIN-SEBASTIAN

9. JITIANU MARIANA

10. LAZAROV VALERIU

11. LUPU SORIN-DĂNUȚ

12. OUATU NECULAI

13. ROȘU PANTELIMON

14. RUGINĂ GELU-MARIUS

15. SCURTU ELENA

Acest site foloseşte cookies! Continuarea navigării implică acceptarea lor.Detalii